Abraham Lincoln. Skuteczne strategie na trudne czasy

Studium przywództwa

Abraham Lincoln. Skuteczne strategie na trudne czasy

Abraham Lincoln. Skuteczne strategie na trudne czasy

 

  • Zostań liderem na miarę swoich czasów
  • Wzoruj się na wybitnej postaci
  • Kieruj się zasadami, ale miej otwarty umysł

Doskonałe połączenie lekcji przywództwa, którego Lincoln był ucieleśnieniem, z najlepszą nowoczesną wiedzą na ten temat. (…) Niezwykle przystępna lektura, łącząca historię ze współczesną teorią zarządzania w tchnącej świeżością praktycznej formie
Frank H.T. Rhodes, rektor Uniwersytetu Cornella

„Fascynujące, pouczające, inspirujące wejrzenie do serca oraz umysłu Lincolna i przyjrzenie się stylowi przywódcy szczerze kierującego się zasadami”
Stephen R. Covey

Abraham Lincoln pozostaje jedną z najbardziej niezwykłych postaci tak w świecie międzynarodowej polityki, jak i dziedzinie przywództwa. Urodzony w ubogiej rodzinie, nawykły do ciężkiej fizycznej pracy, z uporem wspinał się po drabinie społecznej. Szybko udowodnił, na co go stać, pokazując się światu jako utalentowany prawnik, kongresman, wreszcie szesnasty prezydent Stanów Zjednoczonych. To na jego kadencję przypadł jeden z najtrudniejszych okresów w dziejach USA – wojna secesyjna, Wielki Kryzys i czas przełomowych społecznych zmian.

Trudno doprawdy znaleźć równy mu autorytet w dziedzinie zarządzania, zwłaszcza w ekstremalnych warunkach. Współcześni menedżerowie mogą czerpać pełnymi garściami z krynicy wiedzy tego niezwykłego, nieszablonowo myślącego człowieka. Zresztą książka ta ma znacznie szersze pole oddziaływania. Studium przywództwa, jakie proponuje, czyni ją doskonałym elementarzem dla każdego lidera – rodzica, polityka, dyrektora przedsiębiorstwa czy członka organizacji studenckiej.

Zasady Lincolna

  • Zostań mistrzem paradoksu.
  • Opanuj sztukę przemówień publicznych.
  • Przekonuj i wywieraj wpływ, a nie zmuszaj
  • Odważnie stawiaj czoła niesprawiedliwej krytyce.
  • Wspieraj innowacje i zachęcaj do podejmowania ryzyka.