Jan Czarny
Wszystko, co mądre, powiedział już ktoś inny. Jan Czarny
PORADNIK MÓWCY Jak przemawiać publicznie
Andrzej Różański Trener Wystąpień Publicznych radzi | blog o przemawianiu, prezentacji i wystąpieniach publicznych
Wszystko, co mądre, powiedział już ktoś inny. Jan Czarny
Kiedy perswadujesz, odwołaj się raczej do interesu, niż do intelektu. Benjamin Franklin
[singlepic id=82 w=320 h=240 float=right] Publiczne przemawianie to klucz do sukcesu – skorzystaj z 52 pomysłów a po pewnym czasie występowanie przed ludźmi przestanie sprawiać ci trudności. Nieważne, czy pragniesz się wzbogacić, rozwinąć swoją karierę, czy przygotować niespodziankę na przyjęcie z okazji dziewięćdziesiątych urodzin babci, niektóre wskazówki zawarte w tej książce na pewno okażą się przydatne. Czytaj dalej…
Wystąpienia publiczne. Trening dla menedżerów. polityków i ekspertów PR Czy jesteś wiarygodny? Czy odczuwasz dyskomfort – a nawet strach – kiedy masz wystąpić przed grupą ludzi? Czy masz problemy ze sprawnym przekazywaniem komunikatów? Czy ludzie słuchają, kiedy do nich mówisz, czy raczej nie są w stanie skupić się na twoich słowach? Efektywna komunikacja odgrywa bardzo Czytaj dalej…
W przemówieniach mówcy często sięgają do autorytetów poprzez cytowanie słów i myśli znanych osób. Bez wątpienia wzbogaca to wystąpienie i pozwala słuchaczom utwierdzić się w przekonaniu iż prezentacja, jej idea jest np. słuszna. Warunkiem jest oczywiście zastosowanie cytatu zgodnego z kierunkiem przemówienia. Jedną z korzyści jest przywrócenie uwagi słuchaczy na treść wystąpienia i mówcę. Andrzej Czytaj dalej…
Człowiek nigdy nie pokutuje za to, że mówił zbyt mało, ale bardzo często za to, że powiedział zbyt wiele. Philippe de Commynes
Zawsze możesz dorzucić słowo, ale cofnąć raz powiedzianego już nie sposób. Baltazar Gracjan
Polecam książkę o Helenie Modrzejewskiej Juliusza Kydryńskiego z roku 1973 o tytule „Gwiazda dwóch kontynentów”. Historia związana z recytowaniem tabliczki mnożenia przeszła do historii: – Recytowanie alfabetu, tabliczki mnożenia – to były miłe zabawy salonowe wybitnych aktorów drugiej połowy XIX wieku. Modrzejewska też w takich grach uczestniczyła, ale wnosiła w nie swój przekorny, niepowtarzalny wkład. 10 Czytaj dalej…
Helena Modrzejewska Ten czar niepojęty Polka z kraju nieistniejącego na mapach okrzyknięta najlepszą szekspirowską aktorką świata. Artystka, celebrytka, gwiazda dwóch kontynentów. Sto lat temu zmarła Helena Modrzejewska. Do historii teatru przeszła „Modrzejewskiej tabliczka mnożenia” – wykonywany wielokrotnie na prywatnych przyjęciach w Ameryce i Anglii numer, podczas którego aktorka recytowała tabliczkę mnożenia po polsku w taki sposób, że słuchacze Czytaj dalej…
Na przygotowanie dziesięciominutowego przemówienia potrzebuję 2 godzin, ale na dwugodzinne przemówienie, dziesięciominutowe przygotowanie jest w zupełności wystarczające. Winston Churchill [singlepic id=79 w=320 h=240 float=center]